Apteka i arszenik

Czynny przez całą dobę punkt, w którym możemy się dowiedzieć, iż lek, o jakim słyszeliśmy, że jest skuteczny, dostaćmożna tylko na receptę, ale nic nie szkodzi, że jej nie mamy, ponieważ leku tego w aptece chwilowo brak.

Lek, przy którego pomocy w dawnych czasach zostawało się dziedzicem większego majątku, pozbywało się konkurentów do upragnionej ręki, bądź też konkurentek odgrażających się, że nigdy nie dadzą rozwodu. Prosty w użyciu (dosypywało się pacjentowi do jedzenia korzystając z chwili jego nieuwagi), nie wymagający częstego i regularnego zażywania (wystarczała jedna dawka), ani też specjalnej troski w celu zachowania właściwości leczniczych (jak np. trzymanie w lodówce, ochrona przed światłem lub popijanie wodą) – cieszył się ongiś dużym wzięciem. Aktualnie, ze względu zarówno na brak większych majątków, jak i wytrwałych konkurentów, a także z powodu trudności rynkowych arszenik wyszedł z mody, ustępując miejsca różnym przypadkowym

– 1 nie zawsze tak skutecznym lekom (np, dodatki do kiełbasy, lodów czy też, jako specjalność lokalu, do ryb).

Dodaj Komentarz

O sobie
Witaj! Założyłem tego bloga po to, by móc dzielić się zdobytą wiedzą, którą zgromadziłem przez 15 lat. Porady zawarte w formie artykułów służą jedynie w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne. Dlatego najlepiej wszystko konsultować z lekarzem. W wolnych czasie jak nie zagłębiam się w medycynie dużo zwiedzam :)
Kategorie
  • Kosmetyki Lierac w doskonałych cenach!