Cylindryczne ochraniacze do leczenia

Do stosowania dopochwowego używa się albo płaskich, metalowych ochraniaczy, z których każdy mieści od 3-12 platynowych rurek, albo też małych ochraniaczy cylindrycznych. Ściany rurek, zawierających rad, i ochraniaczy winny odpowiadać filtrowi ołowianemu 3 mm grubości.

Ochraniacze powinny być rozmaitego kształtu i długości, tak aby można je zastosować w każdym przypadku, niezależnie od warunków miejscowych. Płaskie metalowe ochraniacze mogą być w razie potrzeby łączone z sobą odpowiednimi spinaczami, a mianowicie w przypadkach, kiedy zależy na dobrym rozciągnięciu pochwy i utrzymaniu ochraniaczy w pewnych ściśle określonych miejscach w pobliżu sklepień.

Do leczenia kraterowatych owrzodzeń rakowych nadają się najlepiej cylindryczne ochraniacze tak długie, aby mogły sięgać do dna owrzodzenia, i tak grube, aby mogły wypełnić Jamę krateru.

Ochraniacze przytrzymywane są przez specjalne foremki celuloidowe (saneczki). Do leczenia raków kalafiorowatych nadają się najlepiej ochraniacze złożone z kilku części przytrzymywanych małymi metalowymi spinaczami.

Aplikatory dopochwowc wprowadza się do światła pochwy w specjalnych osłonkach z papieru, waty i natłuszczonego jedwabiu. Pochwę wypełnia się tamponami z gazy w ten sposób, aby aplikator z radem uciskał dobrze z jednej strony na guz, z drugiej na ścianę pochwy i prostnicę, odsuwając tę ostatnią możliwie jak najdalej od źródła radowej emanacji.

Dodaj Komentarz

O sobie
Witaj! Założyłem tego bloga po to, by móc dzielić się zdobytą wiedzą, którą zgromadziłem przez 15 lat. Porady zawarte w formie artykułów służą jedynie w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne. Dlatego najlepiej wszystko konsultować z lekarzem. W wolnych czasie jak nie zagłębiam się w medycynie dużo zwiedzam :)
Kategorie