Kwas borny — H3BO3 (Acidum boricum)

Objawy: wynaczynienia, rumień, wymioty, biegunki, białkomocz, uszkodzenie nerek, osłabienie mięśnia sercowego, drgawki, porażenie układu nerwowego. Zatrucia przewlekłe powodują chudnięcie, niedokrwistość jelit i żołądka, wypadanie włosów.

Leczenie: płukanie żołądka, środki przeczyszczające, wstrzykiwanie hipertonicznych roztworów glikozy. Objawowo kofeina, koramina i lobelina.

Objawy: białe lub brązowe oparzenia na wargach i w jamie ustnej, silne bóle wzdłuż przełyku i żołądka, krwawe wymioty i biegunki, uczucia strachu, ciężka zapaść, spadek temperatury, uszkodzenie nerek z krwiomoczem, mocz ciemnobrązowy. Zapach kwasu octowego.

Leczenie: środki neutralizujące, woda wapienna, mleko, białko jaja, 1-0% Magn. usta, antybiotyki. Środki przeciwbólowe i uspokajające oraz przeciwdziałanie zwężeniom przełyku.

Dodaj Komentarz

O sobie
Witaj! Założyłem tego bloga po to, by móc dzielić się zdobytą wiedzą, którą zgromadziłem przez 15 lat. Porady zawarte w formie artykułów służą jedynie w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne. Dlatego najlepiej wszystko konsultować z lekarzem. W wolnych czasie jak nie zagłębiam się w medycynie dużo zwiedzam :)
Kategorie