Opory psychiczne przed stosunkiem część 2

Jeśli kobieta nie kocha mężczyzny, ma wiele oporów psychicznych (lęk, wstyd, opory moralne), nie odczuwa jeszcze potrzeb seksualnych, nie zna zjawiska orgazmu, odbywa stosunek w niedogodnym otoczeniu, nie posiada żadnej wiedzy o życiu seksualnym, a partner nie darzy jej żadnym pozytywnym uczuciem oraz nie dysponuje doświadczeniem seksualnym, wówczas pierwszy stosunek, odbyty w takich warunkach, nie tylko nie daje kobiecie żadnej satysfakcji seksualnej, lecz staje się urazem psychicznym, który może wypaczyć jej rozwój psychoseksualny i spowodować pojawienie się niechęci do życia seksualnego. Pomiędzy powyżej opisanymi skrajnymi sytuacjami związanymi z podjęciem pierwszego stosunku płciowego istnieje niezliczona liczba odmian (na przykład dziewczyna kocha partnera, lecz on jej nie darzy żadnym uczuciem itp.), które w różnoraki sposób wpływają na rozwój psychoseksualny kobiety.

Rozpatrując procesy regresji i „starzenia się” seksualizmu kobiety, należy zawsze mieć na uwadze nie tylko zmiany psychosomatyczne związane z wiekiem, lecz i wynikające z układów partnerskich (partner chory, z obniżoną potencją seksualną lub nie podejmujący stosunków płciowych z uwagi na inne okoliczności itp.). Mamy tu bowiem do czynienia znowu ze specyfiką seksualizmu kobiety, wymagającego bodźca z zewnątrz, pochodzącego od partnera, aby mogły nastąpić prawidłowe reakcje.

Dodaj Komentarz

O sobie
Witaj! Założyłem tego bloga po to, by móc dzielić się zdobytą wiedzą, którą zgromadziłem przez 15 lat. Porady zawarte w formie artykułów służą jedynie w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne. Dlatego najlepiej wszystko konsultować z lekarzem. W wolnych czasie jak nie zagłębiam się w medycynie dużo zwiedzam :)
Kategorie