Ortodonta Lublin- rodzaje aparatów i ceny

Ortodonta Lublin- rodzaje aparatów ortodontycznych

Jeżeli w najbliższym czasie czeka nas wizyta w gabinecie ortodontycznym, to na pewno chcemy wiedzieć wszystko o tym czym zajmuje się ortodonta Lublin. Jest to dosyć wymagająca specjalizacja, która wymaga sporej cierpliwości, a sam ortodonta Lublin powinien wykazać się precyzją w działaniu i empatią w stosunku do pacjentów. Jak wiadomo dla niektórych wizyta w gabinecie dentystycznym jest traumatycznym przeżyciem, a jeśli do tego pacjent ma mieć zakładany aparat ortodontyczny, to tym bardziej może bać się takiej wizyty. Niemniej jednak, jeżeli lekarz odpowie cierpliwie na jego pytania i rozwieje wszystkie wątpliwości, to jest duża szansa na to, że pacjent zdecyduje się na założenie aparatu i leczenie ortodontyczne. Zanim jednak dojdzie do podjęcia ostatecznych decyzji, to warto sprawdzić jakie są dostępne aparaty i co dzięki nim można osiągnąć. I tak na przykład pierwsze na liście są aparaty ruchome. Zakłada się je przede wszystkim małym dzieciom i tym dorosłym, którzy mają niewielkie wady zgryzu. Aparaty ruchome należy nosić w trakcie snu, podczas spożywania posiłków, a także wtedy gdy nie jesteśmy aktywni. Jeżeli na przykład wróciliśmy z pracy i zalegliśmy na kanapie przed telewizorem, to jest to dobry moment na założenie aparatu ruchomego. Niemniej jednak, tylko niewielki odsetek pacjentów leczących się u ortodonty Lublin może pozwolić sobie na wybór aparatu ruchomego. Znacznie częściej wybierane są aparaty stałe, które dzielą się na kilka rodzajów. jednym z nich są aparaty z metalowymi zamkami. Zamki mogą być niklowane lub tytanowe, oba te rodzaje są antyalergiczne. Jeszcze jednym rodzajem wśród aparatów stałych są aparaty estetyczne charakteryzują się one przede wszystkim niewidocznymi zamkami, które w zależności od potrzeb pacjenta mogą być szafirowe, kryształowe, porcelanowe, lub ceramiczne. Są też aparaty lingwalne, które montuje się na wewnętrznej stronie zębów. Nie wolno także zapominać o aparatach samoligaturujących.

Ortodonta Lublin- koszty leczenia

Jeżeli ktoś zdecydował się na leczenie ortodontyczne, to będzie musiał polubić częste wizyty w gabinecie dentystycznym. Każdy doświadczony ortodonta Lublin zaleci wizyty kontrolne mniej więcej co sześć tygodni. Podczas takich wizyt dentysta oceni postępy i wyreguluje zamki w aparatach. Mnóstwo osób zastanawia się ile tak naprawdę kosztuje leczenie ortodontyczne. Jest to kwestia bardzo indywidualna i uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim najważniejszą opcją jest wybór aparatu, oraz to czy za każdą wizytę kontrolną będzie trzeba osobno zapłacić. Zazwyczaj w koszty usługi wliczone są wizyty kontrolne, założenie i zdjęcie aparatu, a także sam aparat. I tak na przykład jeżeli pacjent zdecyduje się na aparat lingwalny to jego cena może przekroczyć nawet siedem tysięcy złotych. Z koeli najbardziej klasyczny aparat z metalowymi zamkami będzie kosztował około trzech tysięcy złotych. W podobnej cenie są także aparaty samoligaturujące.

Dodaj Komentarz

O sobie
Witaj! Założyłem tego bloga po to, by móc dzielić się zdobytą wiedzą, którą zgromadziłem przez 15 lat. Porady zawarte w formie artykułów służą jedynie w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne. Dlatego najlepiej wszystko konsultować z lekarzem. W wolnych czasie jak nie zagłębiam się w medycynie dużo zwiedzam :)
Kategorie