Umysł i ciało w doskonałej harmonii

Wraz z malejącymi liczbami będziesz się rozluźniać coraz bardziej, będziesz osiągać głębszy i zdrowszy stan świadomości. 10, 9, 8 – odczuj, jak z każdym wydechem uchodzi z Ciebie napięcie Twój wolny od stresu umysł pracuje coraz lepiej. 7, 6 – głęboki spokój spływa na Twój umysł i ciało pojawiającym się myślom pozwalasz swobodnie odpłynąć – nie koncentrujesz się na żadnej z nich. 5, 4 – ogarnia Cię ufność i wiara we własne siły panujesz nad swym umysłem, ciałem, zachowaniem. 3, 2, 1 – Twój umysł i ciało znajdują się w stanie doskonalej harmonii, wszystkie procesy prowadzące do zdrowia zachodzą z maksymalną sprawnością. W tym stanie możesz docierać do głębokich pokładów swojego umysłu, możesz czerpać z nich siłę i mądrość.

-4. Rozluźnij powieki. Odczuj, jak to miłe uczucie rozluźnienia rozpływa się od powiek po całym Twoim ciele, aż po czubki palców u nóg. Jesteś teraz całkowicie odprężony.

-5. Powiedz sobie w myśli: „Jestem teraz zupełnie odprężony zarówno cieleśnie, jak i umysłowo”. „W tym stanie, zupełnie świadomie, mogę pełniej wykorzystywać możliwości mojego umysłu i ciała”. „W każdej chwili mogę przerwać ten stan i powrócić do normalnych czynności, nie będę miał żadnych nieprzyjemnych odczuć, będę rześki i wypoczęty”. „Szmery i hałasy nie przeszkadzają mi, lecz przeciwnie –. pomagają się odprężyć”. „Ćwiczę po to, by nauczyć się wpływać poprzez swój umysł na swoje’ ciało, odczuwać radość i sens życia, być aktywniejszym oraz pobudzać swój organizm do zdrowienia”. „I tak to jest!”

Dodaj Komentarz

O sobie
Witaj! Założyłem tego bloga po to, by móc dzielić się zdobytą wiedzą, którą zgromadziłem przez 15 lat. Porady zawarte w formie artykułów służą jedynie w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne. Dlatego najlepiej wszystko konsultować z lekarzem. W wolnych czasie jak nie zagłębiam się w medycynie dużo zwiedzam :)
Kategorie