Wzgórek łonowy

Wzgórek łonowy (mons pubis, wzgórek Wenus) jest skupieniem tkanki tłuszczowej tworzącym wyniosłość przed spojeniem łonowym. Bruzdy pachwinowe stanowią boczną granicę wzgórka łonowego, który ku dołowi przechodzi w wargi sromowe większe. W okresie pokwitania wyrastają na wzgórku łonowym włosy łonowe (jedna z cech płciowych trzeciorzędowych). U kobiet górna granica owłosienia ma przebieg poziomy u mężczyzn owłosienie może sięgać aż do pępka, przy czym ma kształt trójkąta podstawą zwróconego do dołu. Owłosienie wzgórka łanowego i pozostałych okolic ciała, a zwłaszcza głowy, nie zawsze posiada tę samą barwę.

Kobiety dokonujące masturbacji nie koncentrują się jedynie na łechtaczce, lecz stymulują całą okolicę wzgórka łonowego. Stymulacja okolicy wzgórka łonowego stwarza pobudzenia seksualne, które wprawdzie w wolniejszym tempie prowadzą do orgazmu niż bezpośrednie pocieranie łechtaczki, lecz za to w pełniejszym stopniu zaspokajają kobietę i dają jej większą satysfakcję seksualną. Przy bezpośrednim pobudzaniu łechtaczki istnieje bardzo wąska granica między efektywną stymulacją (pobudzaniem) a podrażnieniem powodującym odczucia negatywne.

Dodaj Komentarz

O sobie
Witaj! Założyłem tego bloga po to, by móc dzielić się zdobytą wiedzą, którą zgromadziłem przez 15 lat. Porady zawarte w formie artykułów służą jedynie w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne. Dlatego najlepiej wszystko konsultować z lekarzem. W wolnych czasie jak nie zagłębiam się w medycynie dużo zwiedzam :)
Kategorie