Zaburzenia układu krążenia

Zaburzenia układu krążenia wyrażają się skłonnością do zapaści obwodowej wskutek uszkodzenia ośrodków naczyniorucho- wych przez toksyny bakterii. W ciężkich przypadkach może dojść do uszkodzenia mięśnia sercowego. Badaniem stwierdzamy tętno przyspieszone, w przypadkach osłabienia mięśnia sercowego — głuche tony serca.

Często spotykamy powiększenie śledziony i wątroby. Różnicowanie. Uwzględnienie wysokiej ciepłoty, dreszczów, wysokiej leukocytozy, obrazu radiologicznego, dokładne badanie pei rectum umożliwi wykluczenie zapalenia wyrostka robaczkowego. Nakłucie lędźwiowe i badanie płynu mózgowo-rdzeniowego pozwala na odrzucenie rozpoznania zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, a wysoka leukocytoza i ujemny odczyn dwufazowy — dur brzuszny.

Zapalenie oskrzelików – Rokowanie Zapalenie oskrzelików e jest obecnie dzięki zastosowaniu sulfonamidów i antybiotyków na ogół dobre.

Zapalenie oskrzelików (Bionchiolitis, bronchitis capillaris) Jest to jednostka chorobowa, która występuje głównie u niemowląt. Często jest ona powikłaniem ostrego zapalenia oskrzeli, przy czym wyprysk, krzywica, stany uczuleniowe mogą być czynnikami dysponującymi.

Dodaj Komentarz

O sobie
Witaj! Założyłem tego bloga po to, by móc dzielić się zdobytą wiedzą, którą zgromadziłem przez 15 lat. Porady zawarte w formie artykułów służą jedynie w celach informacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za skutki uboczne. Dlatego najlepiej wszystko konsultować z lekarzem. W wolnych czasie jak nie zagłębiam się w medycynie dużo zwiedzam :)
Kategorie